Poznaj szczegóły

Osocze bogatopłytkowe jest autologicznym preparatem krwiopochodnym.

Służy biostymulacji tkanek, czyli ma na celu ich stymulację do odbudowy.

Pomaga regenerować uszkodzone chrząstki stawowe, ścięgna, struktury okołostawowe, mięśnie i skórę.

Wraz z podaniem w daną okolice osocza bogatopłytkowego rozpoczynają się intensywne procesy naprawcze, które trwają kilka tygodni.

Obserwujemy stopniową poprawę funkcji stawów oraz zmniejszenie dyskomfortu i dolegliwości bólowych u pacjentów z różnego rodzaju chorobami czy urazami narządu ruchu.

Dzięki poprawie mikrokrążenia, które zapewnia lepsze odżywienie tkanek, zauważamy przyspieszenie gojenia ran czy regeneracji mięśni i ich przyczepów.

Dla wzmocnienia efektów zabiegu bardzo dobrze sprawdza się łączenie go z innymi procedurami terapeutycznymi - zwłaszcza śródstawowymi iniekcjami usieciowanego kwasu hialuronowego czy śródskórnymi iniekcjami preparatów na bazie  polinukleotydów.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego znajdują również zastosowanie w innych zabiegowych dziedzinach medycyny - chirurgii, ginekologii estetycznej, stomatologii, chirurgii szczękowej, chirurgii plastycznej i medycynie estetycznej.

Schemat leczenia proponowany przez lekarza oraz efekty końcowe są bardzo indywidualne. W dużej mierze zależą od zdolności regeneracyjnych organizmu, odżywienia i stylu życia pacjenta, a także rodzaju i stopnia uszkodzenia danej struktury.

Czego możesz się spodziewać

Dowiedz się więcej

  • Technika zabiegu

    Jest zabiegiem inwazyjnym, który polega na ostrzyknięciu pożądanego obszaru osoczem pozyskiwanym podczas procesu wirowania próbki krwi pobranej uprzednio od pacjenta. W zależności od wskazań wykonywane są pojedyncze iniekcje śródstawowe bądź okołostawowe oraz iniekcje w okolice mięśni, ścięgien i skóry.

  • Bezpieczeństwo

    Do zabiegu używane są certyfikowane zestawy Tropocells produkowane przez Estar Technologies i dystrybuowane przez firmę Biotech. Zabieg wykonywany jest z zachowaniem rygorystycznych zasad aseptyki. Stosujemy wyłącznie jednorazowe narzędzia oraz sterylne zestawy zabiegowe i jałowe rękawice.

  • Po zabiegu

    W przypadku podania dostawowego może wystąpić dyskomfort i uczucie rozpierania. Przy podaniu okołostawowym czy śródskórnym zdarza się zaczerwienienie, obrzęk czy uczucie napięcia skóry. Objawy te powinny ustąpić w czasie 24 - 36h. Może również dojść do uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych i powstania niewielkich krwiaków, które powinny ulec resorpcji w ciągu kilku dni.

  • Wizyta kontrolna

    Nie jest konieczna. Warto się jednak skontaktować telefonicznie w przypadku wystąpienia działań niepożądanych. Niepokoić powinien przedłużający się stan zapalny objawiający się silnym zaczerwienieniem i obrzękiem, a także duże bądź liczne krwiaki oraz ograniczenie ruchomości w stawie.

inne zabiegi

Chirurgii ortopedycznej

Cennik