Poznaj szczegóły

Bardzo istotna jest pierwsza wizyta, której celem jest potwierdzenie ciąży, precyzyjne określenie czasu jej trwania oraz wykluczenie nieprawidłowości w jej rozwoju.

Ważne aby pierwsza wizyta odbyła się przed 10 tygodniem ale też nie za szybko. Dobry moment jest wtedy, kiedy poziom bHCG oznaczony laboratoryjnie we krwi pacjentki wynosi około 1500 mIU/ml. Możliwe jest wtedy uwidocznienie w badaniu USG ciąży na etapie pęcherzyka, a co za tym idzie potwierdzenie jej wczesnego prawidłowego rozwoju.

Kolejne wizyty celem monitorowania wzrastania pęcherzyka i pojawiania się płodu oraz jego przyrastania odbywają się w pierwszym trymestrze co około 2 tygodnie. Podczas wizyt pacjentka jest informowana o koniecznych badaniach laboratoryjnych oraz czasie ich wykonywania.

W zależności od wskazań może być też konieczne wykonanie badań prenatalnych. Lekarz wydaje skierowanie do ośrodka w którym wykonywane są specjalistyczne badania mające wykluczyć anomalia u płodu.

Wizyty w drugim i trzecim trymestrze odbywają się rzadziej i polegają na dalszym monitorowaniu rozwoju ciąży. Opierają się głównie na ocenie ginekologicznej i edukacji przedporodowej.

Ważna w tym czasie jest również diagnostyka i ewentualne leczenie możliwych nieprawidłowości charakterystycznych dla ciąży - cukrzycy ciążowej, nadciśnienia tętniczego indukowanego ciążą czy nadwagi.

Całość nadzoru nad rozwojem ciąży wraz z wynikami poszczególnych badań zostaje zamieszczana w karcie ciąży, która jest dokumentem wydawanym dla pacjentki.

Czego możesz się spodziewać

Dowiedz się więcej

 • Aktualna wiedza

  Podczas prowadzenia ciąży stosujemy się do najnowszych zaleceń i wytycznych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego i stosownych rozporządzeń Rady Ministrów.

 • Ważne pomiary

  Podczas wizyt wykonywane są przeróżne pomiary. Określane są między innymi wymiary miednicy, masa ciała, BMI, wartość ciśnienia tętniczego, saturacja krwi tlenem, tętno i przygodna glikemia.

 • Odwiedź stomatologa

  Koniecznie udaj się do stomatologa w celu kontroli stanu uzębienia i uzyskania fachowego instruktażu higieny jamy ustnej w ciąży. Wszystkim ciężarnym proponujemy bezpłatną wizytę w zaprzyjaźnionym gabinecie.

 • Nie martw się, że zapomnisz

  My Ci przypomnimy wiadomością SMS. Zarówno o dniu i godzinie wizyty, jak i o zabraniu ze sobą karty ciąży oraz teczki z wynikami badań.

Cennik