Poznaj szczegóły

W trakcie pierwszej wizyty zostanie zebrany dokładny wywiad wraz z historią chorób ginekologicznych i pozaginekologicznych.

Celem oceny ginekologicznej zaleca się zgłoszenie na wizytę w pierwszej połowie cyklu, a w przypadku spóźnienia się miesiączki po wykonaniu testu ciążowego.

Obowiązkowym elementem pierwszej wizyty jest kompleksowe badanie ginekologiczne per vaginam i badanie ultrasonograficzne z oceną anatomii narządu rodnego oraz ewentualnych patologii.

Lekarz stara się jasno i przejrzyście przedstawiać pacjentce wskazania do wykonania poszczególnych badań oraz opracowuje zalecenia dotyczące dalszego postępowania.

Czasem podejmowana jest decyzja o kwalifikacji do leczenia operacyjnego w warunkach szpitalnych.

Prowadzimy politykę świadomego macierzyństwa z możliwością dobrania antykoncepcji do indywidualnych potrzeb i wymagań każdej pacjentki.

Istnieje możliwość wdrożenia preparatów doustnych, transdermalnych, implantów podskórnych, zastrzyków hormonalnych, a także systemów dopochwowych i wkładek wewnątrzmacicznych.

W przypadku pierwszej konsultacji prosimy przybyć 10 minut przed zaplanowaną wizytą celem założenia dokumentacji medycznej.

Czego możesz się spodziewać

Dowiedz się więcej

 • Badania dodatkowe

  Każdorazowo wizyta może być uzupełniona o ocenę cytologiczną wymazu z szyjki macicy, ocenę bakteriologiczną pobranych wymazów, a także usunięcie i ocenę histopatologiczną zmian skórnych bądź śluzówkowych okolic intymnych.

 • Co zabrać na wizytę

  Bardzo przydatna podczas konsultacji z lekarzem będzie dokumentacja medyczna, ostanie wypisy ze szpitala, wyniki badań oraz lista obecnie zażywanych leków. Nie zapomnij wszystkiego skompletować przed spotkaniem.

 • Fizjoterapia uroginekologiczna

  Nowa i bardzo ważna gałąź fizjoterapii, która zajmuje się tak zwanymi kobiecymi dolegliwościami. Więcej na ten temat w FAQ. Poczytaj, bo warto!

 • Ginekologia estetyczna

  Zabiegi estetyczne cieszą się coraz większa popularnością wśród kobiet. Dotyczą one również poprawy wyglądu oraz funkcji tkanek okolic intymnych. W Origo Studio polecamy PRX-T Lady i PRP Regeneris.

Cennik