Poznaj szczegóły

Cellulit, inaczej lipodystrofia gynoidalna. Jest to złożony problem, który wymaga złożonej diagnostyki i wielokierunkowego leczenia. Obecność cellulitu związana jest z zaburzeniami funkcjonowania tkanki tłuszczowej, tkanki łącznej, a także układu żylnego i limfatycznego. Proces rozwoju cellulitu jest długotrwały i wieloetapowy.

Najczęściej lokalizuje się na udach, pośladkach, brzuchu, ramionach i piersiach. Powszechnie nazywany jest skórką pomarańczową. Czynnikami predysponującymi do powstawania cellulitu są głównie zmiany hormonalne, skłonności genetyczne, płeć żeńska i czynniki środowiskowe. Na większość z nich nie mamy wpływu.

Mamy jednak wpływ na czynniki środowiskowe, czyli na nasz sposób odżywiania, aktywność fizyczną, odpowiedni sen, nawodnienie czy dostarczenie antyoksydantów naszemu organizmowi. Mamy też możliwość skorzystania z serii zabiegów preparatem Alidya. Jedynym na świecie wyrobem medycznym zarejestrowanym do iniekcyjnego leczenia lipodystrofii gynoidalnej.

Największe szanse powodzenia terapii są w początkowych fazach cellulitu. Zabieg ten zatem służy nie tylko leczeniu ale też wczesnej profilaktyce. Gdy dojdzie już do powstania zmian III stopnia, nieraz z bolesnymi guzkami, leczenie może okazać się bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

Alidya uruchamia wiele ważnych mechanizmów w obrębie tkanki podskórnej poprawiając jej funkcjonalność, co pomaga hamować rozwój cellulitu. Dochodzi do chelatacji metali i rozpuszczania toksyn. Żelazo wydostające się przez nieszczelne ścianki drobnych naczyń krwionośnych jest jedną z ważnych przyczyn powstawania patologicznych zmian w podskórnej tkance tłuszczowej. Alidya usuwa żelazo, które nie ma dobroczynnego działania w tym rejonie.

Preparat wykazuje również działanie przeciwobrzękowe, ponieważ powoduje drenaż osmotyczny macierzy zewnątrzkomórkowej. Obserwujemy to jako utratę centymetrów w obwodach ciała. Dzięki poprawie krążenia tętniczego skóra jest lepiej dotleniona i odzyskuje zdrowy koloryt.

Kolejnym działaniem jest alkalizacja, czyli odkwaszanie macierzy zewnątrzkomórkowej oraz odbudowa jej protein. Gwarantuje to sprawne funkcjonowanie i transport substancji w obrębie komórek oraz fizjologiczną regenerację tkanek.

Ostatnim, bardzo ważnym aspektem, jest działanie przeciwutleniające, gdyż procesy wolnorodnikowe są jedną z głównych przyczyn rozwoju cellulitu.

Czego możesz się spodziewać

Dowiedz się więcej

  • Technika zabiegu

    Do zabiegu używana jest króciutka, cienka igła, którą preparat podawany jest w płytkie warstwy tkanki podskórnej. Mimo, że jest to zabieg iniekcyjny, przez większość pacjentów określany jako praktycznie bezbolesny. Ukłucia mogą stwarzać lekki dyskomfort, zaś podskórne podawanie substancji nie jest odczuwalne.

  • Schemat leczenia

    Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty należy wykonać serię 7 - 12 zabiegów w tygodniowych odstępach. Ważna jest również ilość użytego preparatu, która jest zależna od obszaru objętego terapią. W celu utrzymania efektów zaleca się powtarzanie serii zabiegów raz w roku.

  • Potęgowanie efektu

    Wskazane jest aby zabiegi mezoterapii przeplatać masażami, drenażem limfatycznym lub ultradźwiękami. Należy również pamiętać aby stosować się do zaleceń w zakresie odżywiania, suplementacji, aktywności fizycznej i pielęgnacji domowej. Ma to wpływ na ostateczny rezultat leczenia.

  • Po zabiegu

    Może wystąpić miejscowa tkliwość, obrzęk, zwiększone ucieplenie oraz zasinienia. Jeżeli objawy są bardzo nasilone lub pojawią się niepokojące objawy uogólnione warto skontaktować się z nami telefonicznie. Należy również pamiętać o stosowaniu się do zaleceń pozabiegowych zawartych w broszurze informacyjnej.

Cennik