Poznaj szczegóły

Jest to innowacyjna metoda modelowania twarzy na podstawie specjalnego schematu określonego mianem MD codes. Są to specjalne kody przypisane ściśle określonym obszarom twarzy. Wypełnia się je zgodnie z określoną kolejnością, wykorzystując dedykowany danemu obszarowi preparat uwzględniając wielkości ubytków i efekt jaki chcemy osiągnąć.

Ten rewolucyjny sposób wymyślony przez światowej sławy chirurga plastycznego Mauricio de Maio usystematyzował pracę z wypełniaczami i pomaga osiągać doskonałe, bardziej przewidywalne efekty zabiegów.

W przypadku twarzy kobiet wykorzystujemy siedem punktów na obwodzie twarzy, zaś u mężczyzn tych punktów jest dziewięć.

Zabieg, jak sama nazwa wskazuje, daje efekt konturowania, a także liftingu tkanek oraz odmłodzenia twarzy nawet o 10 - 15 lat.

W zależności od wskazań, potrzeb pacjenta, możliwości terapeutycznych i zakresu zabiegu osiągamy poprawę owalu twarzy, wyostrzenie jej konturu, złagodzenie rysów twarzy, a także wypłycenie zmarszczek i bruzd. Otrzymujemy bardziej pogodny i wypoczęty wyraz twarzy. Oczy otwierają się, brwi unoszą, policzki robią się pełniejsze, a linia żuchwy jest wyraźnie zaznaczona. Twarz staje się młodsza, piękniejsza, szczuplejsza. Bardziej kobieca i zmysłowa lub bardziej męska i atrakcyjna.

Dodatkową zaletą zabiegów wolumetrycznych jest możliwość odzyskania estetyki obszarów dystroficznych czy obszarów regularnie uszkadzanych, np. blizn zanikowych po trądziku czy pourazowych zwłóknień zaciągających skórę.

Przy okazji uzyskujemy efekt „odświeżenia”, napięcia i wygładzenia skóry poprzez wypełnienie tkanek leżących pod nią.

Czego możesz się spodziewać

Dowiedz się więcej

 • Technika zabiegu

  Zabieg polega na zdeponowaniu usieciowanego kwasu hialuronowego w formie żelu w tkance podskórnej bądź w głębokich warstwach skóry właściwej. Wykonywany jest przy użyciu igły lub kaniuli. Wszystko poprzedza wykonanie rysunku i dokładne omówienie poszczególnych kroków z pacjentem.

 • Bezpieczeństwo

  Do zabiegu używane są certyfikowane preparaty z najnowszej linii Vycross firmy Allergan. Zabieg wykonywany jest z zachowaniem rygorystycznych zasad aseptyki. Stosujemy wyłącznie jednorazowe narzędzia oraz sterylne zestawy zabiegowe i jałowe rękawice.

 • Po zabiegu

  W okresie regeneracji pozabiegowej mogą wystąpić specyficzne dolegliwości bólowe, tkliwość, obrzęk, zwiększone ucieplenie, zaczerwienienie, uczucie napięcia skóry czy ograniczenie ruchomości w stawach żuchwowo - skroniowych. Objawy te mają tendencję do samoistnego ustąpienia w ciągu kilku dni. Podczas zabiegu może również dojść do uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych i powstania niewielkich krwiaków, które powinny ulec resorpcji w ciągu tygodnia.

 • Wizyta kontrolna

  Jest konieczna i powinna się odbyć po 3 - 4 tygodniach od wykonania zabiegu. Podczas wizyty zostaną skontrolowane efekty leczenia i wykonana fotodokumentacja medyczna. Najlepiej zapisać się na nią od razu w dniu zabiegu. Jest bezpłatna. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Może to być nasilający się ból, zmiany zabarwienia skóry pod postacią zbielenia lub zasinienia, przedłużający się obrzęk, zaburzenia widzenia czy objawy ogólnoustrojowe. / +48 505 501 505

Cennik