Poznaj szczegóły

Spotkanie z fizjoterapeutą uroginekologicznym podczas ciąży.

Przebieg wizyty w dużej mierze zależy od potrzeb i oczekiwań pacjentki.

Może stanowić konsultację dotyczącą aktywności fizycznej w ciąży, przygotowania ciała do porodu, nauki efektywnego oddechu w poszczególnych fazach porodu czy ruchu wspomagającego poród siłami natury.

Może być przygotowaniem do porodu przez cesarskie cięcie z nauką mobilizacji blizny, profilaktyki zdrowia dna miednicy i mięśni brzucha.

Może również dotyczyć łagodzenia dolegliwości bólowych pojawiających się w przebiegu ciąży i połogu oraz nauki działań profilaktycznych chroniących przed bólem, gdzie istotną kwestią jest ergonomia dnia codziennego zarówno w ciąży, jak i podczas opieki nad dzieckiem.

Może być wizytą terapeutyczną po skończonym 37 tygodniu ciąży przygotowującą dno miednicy i krocze do porodu siłami natury. Jednym z jej celów jest redukcja napięcia i asymetrii w obrębie mięśni dna miednicy i krocza, które mogą mieć wpływ na niekorzystny przebieg porodu.

Czego możesz się spodziewać

Dowiedz się więcej

  • Zaobserwuj i zanotuj

    Warto przed spotkaniem przeanalizować kwestie związane z mikcją oraz defekacją pod kątem ich jakości i częstości. To ważna część diagnostyki.

  • Zabierz ze sobą

    Pomocne w postawieniu diagnozy będą również wyniki ostatnich badań moczu i krwi. Jeśli masz, to nie zapomnij ich przynieść na wizytę.

  • Prowadź dziennik

    Czasem zalecane jest założenie dzienniczka celem obserwacji funkcji swojego ciała. Po wizycie otrzymasz go w recepcji.

  • Bądź systematyczna

    Ćwicz i pamiętaj o zaleceniach. Terapia manualna i Twoja praca dają razem rewelacyjne efekty.

Cennik