Poznaj szczegóły

Polinukleotydy i kwas hialuronowy

PLINEST / PLINEST EYE / PLINEST ONE - polinukleotydy o różnych stężeniach.

NEWEST - polinukleotydy + nieusieciowany kwas hialuronowy. Synergia działania.

IALEST - nieusieciowany kwas hialuronowy w formie żelowej + mannitol. Imitacja efektu wypełniacza.

NCTF 135 HA - nieusieciowany kwas hialuronowy + 53 substancje odżywcze. Samodzielnie lub jako booster do innych substancji.

M-HA 18 - nieusieciowany stabilizowany kwas hialuronowy + glicerol.

HYDRA BOOSTER - autorski zabieg łączący NCTF 135 HA + M-HA 18.

VOLITE - usieciowany kwas hialuronowy. Ekskluzywna mezoterapia na 9 miesięcy.

Produkty z zawartością polinukleotydów i kwasu hialuronowego od kilkudziesięciu lat stosowane są w medycynie w profilaktyce i leczeniu starzenia się skóry, a także w terapii oparzeń, ran i odleżyn. Ich efektywność potwierdzona jest badaniami klinicznymi, których wyniki dostępne są w międzynarodowej literaturze medycznej.

Dzięki polinukleotydom stymulującym fibroblasty zachodzi zwiększona synteza kolagenu i elastyny, białek, które powodują zagęszczenie i uelastycznienie skóry. Następuje poprawa jędrności i napięcia skóry, co pomaga zwalczać oznaki fotostarzenia i chronostarzenia.

Kwas hialuronowy zaś jest kluczową substancją odpowiedzialną za prawidłowy stan nawilżenia komórek. Pełni rolę wymiatacza wolnych rodników, chroni materiał genetyczny komórek skóry oraz tworzy dogodne środowisko dla komórek produkujących kolagen i elastynę, czyli wspomnianych fibrobalstów i innych ważnych stuktur w skórze. Zabiegi mezoterapii uzupełniają naturalne ubytki kwasu hialuronowego powstające w procesie starzenia.

Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom z zastosowaniem biostymulatorów tkankowych obserwujemy stopniowe wypłycanie się zmarszczek i bruzd. Skóra okolicy oka ulega wygładzeniu i pogrubieniu, co zmniejsza widoczność cieni. Dodatkową zaletą jest redukcja przebarwień, a także możliwość odzyskania estetyki i funkcjonalności obszarów z przerostami składnika włóknistego - rozstępów, blizn zanikowych po trądziku czy blizn pourazowych.

Po okresie regeneracji pozabiegowej skóra nabiera równomiernego, zdrowego kolorytu, poprawia się jej nawilżenie, elastyczność, gęstość i napięcie. Ostatecznie uzyskujemy piękny efekt odświeżenia, odmłodzenia i rozświetlenia cery.

W przypadku wykonywania zabiegów w innych rejonach niż twarz obserwujemy zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, redukcję rozstępów, blizn, przebarwień i wiotkości występującej często po odchudzaniu, ciąży czy okresie menopauzy.

Czego możesz się spodziewać

Dowiedz się więcej

 • Technika zabiegu

  Zabieg wykonywany jest metodą klasycznej mezoterapii igłowej z zachowaniem rygorystycznych zasad aseptyki. W przypadku zabiegów estetycznych wykonywane są wielokrotne wstrzyknięcia śródskórne techniką liniową bądź grudkową, zaś w chirurgii wykonywane są ostrzyknięcia brzegów ran.

 • Wysoka tolerancja

  Plinest, Ialest i Newest to certyfikowane wyroby medyczne włoskiej firmy Mastelli przebadane pod kątem toksyczności miejscowej i systemowej. Polinukleotydy i kwas hialuronowy zawarte w preparatach są bardzo dobrze tolerowane. Wywołują niewielkie odczucia bólowe w trakcie zabiegu. Nie odnotowano odległych powikłań w przypadku stosowania tych preparatów.

 • Po zabiegu

  Może wystąpić rumień, obrzęk, zwiększone ucieplenie, uczucie napięcia skóry czy drobne zasinienia. Dolegliwości te są jednak delikatne i szybko ustępują nie zaburzając codziennego funkcjonowania. Po 48h ewentualne, drobne ślady po zabiegu można z łatwością ukryć pod makijażem.

 • Wizyta kontrolna

  Nie jest konieczna. Warto się jednak skontaktować telefonicznie w przypadku wystąpienia działań niepożądanych. Niepokoić powinien przedłużający się stan zapalny objawiający się silnym zaczerwienieniem i obrzękiem skóry, a także duże bądź liczne krwiaki.

Cennik