Poznaj szczegóły

Medyczny peeling chemiczny kwasem pirogronowym to zabieg złuszczający i stymulujący skórę do przebudowy. Wykazuje właściwości sebostatyczne i przeciwbakteryjne, co czyni go doskonałym preparatem wspomagającym leczenie trądziku.

Jego działanie dermoplastyczno-keratolityczne jest zbliżone do działania TCA, zaś działanie drażniące i złuszczające można porównać do kwasu glikolowego czy mlekowego.

Bardzo dobrze sprawdza się w terapii cery tłustej z rozszerzonymi porami, jak również wiotkiej, poszarzałej, dotkniętej przebarwieniami, bliznami czy rozstępami.

Na poziomie naskórka wygładza, rozjaśnia, oczyszcza i nawilża. Na poziomie skóry właściwej stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.

Procesy regeneracji uszkodzonych struktur skóry, stymulowane podczas zabiegu, powodują jej zagęszczenie i uelastycznienie, a co za tym idzie redukcję zmarszczek.

Dodatkową zaletą działania kwasu pirogronowego jest rozluźnienie połączeń międzykomórkowych w okresie pozabiegowym. Ułatwia to transport wszelkich substancji aktywnych zawartych w dermokosmetykach przez naskórek do skóry właściwej.

Dla wzmocnienia efektów może być stosowany naprzemiennie z innymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak mezoterapia, osocze bogatopłytkowe czy mikronakłuwanie dając jeszcze intensywniejszą przebudowę skóry.

Czego możesz się spodziewać

Dowiedz się więcej

 • Szybki

  Zabieg polega na pokryciu wybranego obszaru skóry płynnym roztworem kwasu pirogronowego. Preparat po krótkim czasie jest neutralizowany i zmywany wodą. Na zakończenie aplikowany jest krem łagodzący i fotoprotekcyjny.

 • Bezbolesny i bezpieczny

  Nie boli, lecz może powodować silne mrowienie. Zabieg jest jednak bardzo krótki, co nie stwarza pacjentowi znacznego dyskomfortu. Krótka ekspozycja na kwas pirogronowy jest całkowicie bezpieczna.

 • Po zabiegu

  Przeważnie powoduje drobnopłatkowe złuszczanie naskórka, które ustępuje po kilku dniach. Konieczne jest w tym czasie intensywne nawilżanie skóry kremem pozabiegowym oraz wysoka fotoprotekcja (SPF 50+).

 • Wizyta kontrolna

  Nie jest konieczna. Warto się jednak skontaktować telefonicznie w przypadku wystąpienia działań niepożądanych. Niepokoić powinien przedłużający się stan zapalny skóry objawiający się silnym zaczerwienieniem i obrzękiem, a także owrzodzenia.

Cennik