Poznaj szczegóły

Cellulit, inaczej lipodystrofia gynoidalna. Jest to złożony problem, który wymaga złożonej diagnostyki i wielokierunkowego leczenia. Obecność cellulitu związana jest z zaburzeniami funkcjonowania tkanki tłuszczowej, tkanki łącznej, a także układu żylnego i limfatycznego. Proces rozwoju cellulitu jest długotrwały i wieloetapowy.

Najczęściej lokalizuje się na udach, pośladkach, brzuchu, ramionach i piersiach. Powszechnie nazywany jest skórką pomarańczową. Czynnikami predysponującymi do powstawania cellulitu są głównie zmiany hormonalne, skłonności genetyczne, płeć żeńska i czynniki środowiskowe. Na większość z nich nie mamy wpływu.

Mamy jednak wpływ na czynniki środowiskowe, czyli na nasz sposób odżywiania, aktywność fizyczną, odpowiedni sen, nawodnienie czy dostarczenie antyoksydantów naszemu organizmowi. Mamy też możliwość skorzystania z serii zabiegów preparatem Alidya. Jedynym na świecie wyrobem medycznym zarejestrowanym do iniekcyjnego leczenia lipodystrofii gynoidalnej.

Największe szanse powodzenia terapii są w początkowych fazach cellulitu. Zabieg ten zatem służy nie tylko leczeniu ale też wczesnej profilaktyce. Gdy dojdzie już do powstania zmian III stopnia, nieraz z bolesnymi guzkami, leczenie może okazać się bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

Alidya uruchamia wiele ważnych mechanizmów w obrębie tkanki podskórnej poprawiając jej funkcjonalność, co pomaga hamować rozwój cellulitu. Dochodzi do chelatacji metali i rozpuszczania toksyn. Żelazo wydostające się przez nieszczelne ścianki drobnych naczyń krwionośnych jest jedną z ważnych przyczyn powstawania patologicznych zmian w podskórnej tkance tłuszczowej. Alidya usuwa żelazo, które nie ma dobroczynnego działania w tym rejonie.

Preparat wykazuje również działanie przeciwobrzękowe, ponieważ powoduje drenaż osmotyczny macierzy zewnątrzkomórkowej. Obserwujemy to jako utratę centymetrów w obwodach ciała. Dzięki poprawie krążenia tętniczego skóra jest lepiej dotleniona i odzyskuje zdrowy koloryt.

Kolejnym działaniem jest alkalizacja, czyli odkwaszanie macierzy zewnątrzkomórkowej oraz odbudowa jej protein. Gwarantuje to sprawne funkcjonowanie i transport substancji w obrębie komórek oraz fizjologiczną regenerację tkanek.

Ostatnim, bardzo ważnym aspektem, jest działanie przeciwutleniające, gdyż procesy wolnorodnikowe są jedną z głównych przyczyn rozwoju cellulitu.

Czego możesz się spodziewać

Dowiedz się więcej

 • Technika zabiegu

  Do zabiegu używana jest króciutka, cienka igła, którą preparat podawany jest w płytkie warstwy tkanki podskórnej. Mimo, że jest to zabieg iniekcyjny, przez większość pacjentów określany jako praktycznie bezbolesny. Ukłucia mogą stwarzać lekki dyskomfort, zaś podskórne podawanie substancji nie jest odczuwalne.

 • Schemat leczenia

  Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty należy wykonać serię 7 - 12 zabiegów w tygodniowych odstępach. Ważna jest również ilość użytego preparatu, która jest zależna od obszaru objętego terapią. W celu utrzymania efektów zaleca się powtarzanie serii zabiegów raz w roku.

 • Potęgowanie efektu

  Wskazane jest aby zabiegi mezoterapii przeplatać masażami, drenażem limfatycznym lub ultradźwiękami. Należy również pamiętać aby stosować się do zaleceń w zakresie odżywiania, suplementacji, aktywności fizycznej i pielęgnacji domowej. Ma to wpływ na ostateczny rezultat leczenia.

 • Po zabiegu

  Może wystąpić miejscowa tkliwość, obrzęk, zwiększone ucieplenie oraz zasinienia. Jeżeli objawy są bardzo nasilone lub pojawią się niepokojące objawy uogólnione warto skontaktować się z nami telefonicznie. Należy również pamiętać o stosowaniu się do zaleceń pozabiegowych zawartych w broszurze informacyjnej.

Cennik

 • Medycyna estetyczna
  1. Konturowanie twarzy

   7 i 9 - punktowe konturowanie twarzy preparatami usieciowanego kwasu hialuronowego linii Vycross.

   1200 zł / 1 ml
  2. PRX-T33

   Intensywna biorewitalizacja skóry twarzy i ciała bez użycia igieł. Napięcie, zagęszczenie, ujędrnienie. Alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy.

   350 - 600 zł
  3. Pyruvic Peel

   Peeling chemiczny z użyciem kwasu pirogronowego. Silne oczyszczanie. Głęboka restrukturalizacja skóry.

   250 - 350 zł
  4. Zabiegi Mediderma

   Relaksujące rytuały, podczas których skóra poddawana jest stymulacji do przebudowy oraz profesjonalnej pielęgnacji.

   200 - 450 zł
  5. Mezoterapia mikroigłowa

   Stymulacja bodźcem mechanicznym. Mikroporty dla substancji aktywnych. Element terapii łączonych.

   150 - 200 zł
  6. PRP Regeneris

   Osocze bogatopłytkowe. Złoto w Twoich żyłach. Cudowne serum długowieczności dla Twojej skóry. Zagęszcza, wygładza i rozświetla na długi czas.

   600 zł
  7. Cellular Matrix

   Ekskluzywny zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego połączonego z kwasem hialuronowym. Cofa czas. Przywraca skórze młodzieńczą świeżość.

   1000 zł
  8. Botox / zmarszczki mimiczne

   Wczesna profilaktyka starzenia. Łagodzenie rysów twarzy. Redukcja napięciowych bólów głowy.

   500 zł / obszar
  9. Botox / bruksizm

   Redukcja napięcia w obrębie żwaczy. Zmniejszenie napięciowych bólów głowy. Poprawa owalu twarzy.

   1000 zł
  10. Plinest

   Polinukleotydy. Silne odżywienie i nawilżenie skóry dojrzałej. Terapia uderzeniowa. Przygotowanie do chirurgicznego liftingu twarzy.

   550 zł
  11. Plinest Fast

   Polinukleotydy. Odżywienie i nawilżenie młodej skóry. Profilaktyka starzenia. Terapia okolicy oka. Przygotowanie do blefaroplastyki.

   500 zł
  12. Plinest Body

   Polinukleotydy. Przywrócenie jędrności i gładkości skórze twarzy oraz ciała. Leczenie blizn i rozstępów. Silna regeneracja włosów.

   250 zł
  13. Ialest

   Kwas hialuronowy. Dogłębne nawilżenie skóry. Walka z fotostarzeniem, chronostarzeniem i stresem oksydacyjnym. Dodatkowo - zabieg imitujący implantację wypełniacza.

   500 zł
  14. Newest

   Polinukleotydy i kwas hialuronowy w jednym. Bomba odżywcza. Doskonałe nawilżenie i stymulacja do odbudowy. Synergia działania.

   650 zł
  15. Alidya

   Mezoterapia w leczeniu cellulitu. Skuteczna terapia i profilaktyka lipodystrofii gynoidalnej. Efekt gładkiej, zdrowej i pięknej skóry.

   600 - 1000 zł
 • Ginekologia i położnictwo
  1. Prowadzenie ciąży

   Ciąża jako wyjątkowy czas w życiu kobiety wymaga też wyjątkowego nadzoru ze strony ginekologicznej już od wczesnego etapu jej rozwoju.

   150 zł
  2. Cytologia

   Profilaktyka raka szyjki macicy. Prosta, szybka, bezbolesna i bardzo ważna. Każda kobieta powinna o niej pamiętać.

   50 zł
  3. PRX-T lady

   Intensywna biorewitalizacja skóry okolic intymnych bez użycia igieł. Napięcie, ujędrnienie, rozjaśnienie. Redukcja blizn.

   300 zł
  4. PRP Regeneris

   Osocze bogatopłytkowe. Złoto w Twoich żyłach. Cudowne serum długowieczności dla Twojej skóry okolic intymnych.

   600 zł
 • Fizjoterapia uroginekologiczna
  1. Wizyta ciążowa

   Leczenie zaburzeń funkcji dna miednicy oraz edukacja kobiety ciężarnej jako elementy przygotowania do porodu i połogu.

   200 zł
  2. PRX-T lady

   Intensywna biorewitalizacja skóry okolic intymnych bez użycia igieł. Napięcie, ujędrnienie, rozjaśnienie. Redukcja blizn.

   300 zł
 • Chirurgia ogólna i naczyniowa
 • Chirurgia ortopedyczna
  1. Tropocells

   Śródstawowe i okołostawowe podanie osocza bogatopłytkowego. Wspomaganie leczenia urazów mięśni i ścięgien oraz trudno gojących się ran.

   500 zł
 • Endokrynologia
 • Psychiatria
 • Makijaż i oprawa oka
  1. Makijaż dzienny / biznesowy

   Naturalny, lekki i świeży. Make-up no make-up. Praktycznie niewidoczny, a jednocześnie ukrywający wszelkie defekty.

   130 zł
  2. Makijaż wieczorowy / studniówkowy

   Intensywny makijaż, który nie zginie w świetle świec. Piękne, uwodzicielskie spojrzenie. Mocne usta. Będziesz gwiazdą wieczoru!

   130 zł
  3. Makijaż sesyjny / fotograficzny

   Wodoodporny i bardzo trwały. Dostosowany do miejsca i typu oświetlenia. Uwydatni w obiektywie to, co w Tobie najpiękniejsze.

   150 zł
  4. Makijaż ślubny / próbny ślubny

   Niebywale ważny i wymagający makijaż. Naturalny i podkreślający urodę panny młodej. Trwały i pięknie wyglądający na zdjęciach.

   150 zł