Poznaj szczegóły

Bruksizm, znany jest również jako zgrzytanie zębami. Dolegliwość ta często występuje w nocy i wiele osób może być nieświadomych istnienia tej patologii. Zaciskanie i tarcie zębami może doprowadzić do ich rozchwiania, pękania i ścierania szkliwa oraz do poważnych zaburzeń w obrębie stawów skroniowo - żuchwowych. Problem ten dotyczy około 10% populacji osób dorosłych.

Dodatkowo mogą występować uczucie nadmiernego napięcia i dyskomfortu w obrębie twarzoczaszki, a także częste bóle głowy, zwłaszcza po przebudzeniu.

Bruksizm jest zaliczany do schorzeń psychosomatycznych, czyli spowodowanych nadmiernym stresem bądź nadmierną wrażliwością na stres.

W leczeniu najważniejsza jest psychoterapia połączona z technikami relaksacyjnymi. Nim metody te przyniosą oczekiwany skutek warto zgłosić się do stomatologa celem wykonania szyny relaksacyjnej i kwalifikacji do zabiegu ostrzyknięcia żwaczy toksyną botulinową.

Toksyna botulinowa wykorzystywana jest również w redukcji zmarszczek mimicznych i uśmiechu dziąsłowego, leczeniu nadpotliwości oraz w innych dziedzinach medycyny.

W neurologii leczy migrenowe bóle głowy, kręcz karku, przykurcze mięśniowe, w okulistyce zeza, a w urologii nadreaktywność mięśnia wypieracza pęcherza moczowego.

Toksyna botulinowa jest neurotoksyną odwracalnie porażającą przewodnictwo nerwowo - mięśniowe. Preparat powstaje z oczyszczonego białka produkowanego przez bakterię Clostridium botulinum, której szczepy są izolowane w warunkach laboratoryjnych.

Ilość jednostek użytych do zabiegu waha się od 30 do 50 jednostek. W innych dziedzinach medycyny sięga nawet 200 jednostek. Toksyczna dawka toksyny botulinowej wynosi 2500 - 3000 jednostek. Jest ona zatem ponad pięćdziesięciokrotnie większa niż dawki stosowane w zabiegu leczenia bruksizmu.

Zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Preparat działa wyłącznie w mięśniu, w który został podany. Nie ma wpływu na inne mięśnie w ciele.

Organizm po pewnym czasie stosowania toksyny botulinowej może zacząć wytwarzać przeciwciała, dlatego nie zaleca się powtarzać zabiegów częściej niż co 4 - 6 miesięcy. Zbyt częste ich wykonywanie może spowodować, że staną się mniej efektywne.

Czego możesz się spodziewać

Dowiedz się więcej

 • Technika zabiegu

  Jest to zabieg inwazyjny, który polega na ostrzyknięciu mięśni żwaczy przygotowanym roztworem toksyny botulinowej. Po dokładnym odkażeniu skóry preparat podawany jest w kilka punktów napiętego mięśnia żwacza. Zabieg nie wymaga zastosowania znieczulenia.

 • Zaufanie i bezpieczeństwo

  Do zabiegu używane są wyłącznie oryginalne preparaty firmy Allergan dostępne tylko dla lekarzy. Toksyna botulinowa w medycynie stosowana jest w bardzo małych dawkach, które są bezpieczne dla człowieka.

 • Po zabiegu

  Po kilku dniach od wykonania zabiegu uzyskujemy efekt stopniowego rozluźnienia mięśni żwaczy, dzięki czemu słabnie wzajemny nacisk zębów. Zmniejszonemu ryzyku uszkadzania zębów i całego aparatu żującego towarzyszy również poprawa owalu twarzy u kobiet z nadmiernie rozbudowanymi mięśniami żwaczami.

 • Wizyta kontrolna

  Jest konieczna i powinna się odbyć po 2-3 tygodniach od wykonania zabiegu. Podczas wizyty zostaną skontrolowane efekty leczenia i wykonana fotodokumentacja medyczna. Najlepiej zapisać się na nią od razu w dniu zabiegu. Jest bezpłatna.

Cennik

 • Medycyna estetyczna
  1. Konturowanie twarzy

   7 i 9 - punktowe konturowanie twarzy preparatami usieciowanego kwasu hialuronowego linii Vycross.

   1200 zł / 1 ml
  2. PRX-T33

   Intensywna biorewitalizacja skóry twarzy i ciała bez użycia igieł. Napięcie, zagęszczenie, ujędrnienie. Alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy.

   350 - 600 zł
  3. Pyruvic Peel

   Peeling chemiczny z użyciem kwasu pirogronowego. Silne oczyszczanie. Głęboka restrukturalizacja skóry.

   250 - 350 zł
  4. Zabiegi Mediderma

   Relaksujące rytuały, podczas których skóra poddawana jest stymulacji do przebudowy oraz profesjonalnej pielęgnacji.

   200 - 450 zł
  5. Mezoterapia mikroigłowa

   Stymulacja bodźcem mechanicznym. Mikroporty dla substancji aktywnych. Element terapii łączonych.

   150 - 200 zł
  6. PRP Regeneris

   Osocze bogatopłytkowe. Złoto w Twoich żyłach. Cudowne serum długowieczności dla Twojej skóry. Zagęszcza, wygładza i rozświetla na długi czas.

   600 zł
  7. Cellular Matrix

   Ekskluzywny zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego połączonego z kwasem hialuronowym. Cofa czas. Przywraca skórze młodzieńczą świeżość.

   1000 zł
  8. Botox / zmarszczki mimiczne

   Wczesna profilaktyka starzenia. Łagodzenie rysów twarzy. Redukcja napięciowych bólów głowy.

   500 zł / obszar
  9. Botox / bruksizm

   Redukcja napięcia w obrębie żwaczy. Zmniejszenie napięciowych bólów głowy. Poprawa owalu twarzy.

   1000 zł
  10. Plinest

   Polinukleotydy. Silne odżywienie i nawilżenie skóry dojrzałej. Terapia uderzeniowa. Przygotowanie do chirurgicznego liftingu twarzy.

   550 zł
  11. Plinest Fast

   Polinukleotydy. Odżywienie i nawilżenie młodej skóry. Profilaktyka starzenia. Terapia okolicy oka. Przygotowanie do blefaroplastyki.

   500 zł
  12. Plinest Body

   Polinukleotydy. Przywrócenie jędrności i gładkości skórze twarzy oraz ciała. Leczenie blizn i rozstępów. Silna regeneracja włosów.

   250 zł
  13. Ialest

   Kwas hialuronowy. Dogłębne nawilżenie skóry. Walka z fotostarzeniem, chronostarzeniem i stresem oksydacyjnym. Dodatkowo - zabieg imitujący implantację wypełniacza.

   500 zł
  14. Newest

   Polinukleotydy i kwas hialuronowy w jednym. Bomba odżywcza. Doskonałe nawilżenie i stymulacja do odbudowy. Synergia działania.

   650 zł
  15. Alidya

   Mezoterapia w leczeniu cellulitu. Skuteczna terapia i profilaktyka lipodystrofii gynoidalnej. Efekt gładkiej, zdrowej i pięknej skóry.

   600 - 1000 zł
 • Ginekologia i położnictwo
  1. Prowadzenie ciąży

   Ciąża jako wyjątkowy czas w życiu kobiety wymaga też wyjątkowego nadzoru ze strony ginekologicznej już od wczesnego etapu jej rozwoju.

   150 zł
  2. Cytologia

   Profilaktyka raka szyjki macicy. Prosta, szybka, bezbolesna i bardzo ważna. Każda kobieta powinna o niej pamiętać.

   50 zł
  3. PRX-T lady

   Intensywna biorewitalizacja skóry okolic intymnych bez użycia igieł. Napięcie, ujędrnienie, rozjaśnienie. Redukcja blizn.

   300 zł
  4. PRP Regeneris

   Osocze bogatopłytkowe. Złoto w Twoich żyłach. Cudowne serum długowieczności dla Twojej skóry okolic intymnych.

   600 zł
 • Fizjoterapia uroginekologiczna
  1. Wizyta ciążowa

   Leczenie zaburzeń funkcji dna miednicy oraz edukacja kobiety ciężarnej jako elementy przygotowania do porodu i połogu.

   200 zł
  2. PRX-T lady

   Intensywna biorewitalizacja skóry okolic intymnych bez użycia igieł. Napięcie, ujędrnienie, rozjaśnienie. Redukcja blizn.

   300 zł
 • Chirurgia ogólna i naczyniowa
 • Chirurgia ortopedyczna
  1. Tropocells

   Śródstawowe i okołostawowe podanie osocza bogatopłytkowego. Wspomaganie leczenia urazów mięśni i ścięgien oraz trudno gojących się ran.

   500 zł
 • Endokrynologia
 • Psychiatria
 • Makijaż i oprawa oka
  1. Makijaż dzienny / biznesowy

   Naturalny, lekki i świeży. Make-up no make-up. Praktycznie niewidoczny, a jednocześnie ukrywający wszelkie defekty.

   130 zł
  2. Makijaż wieczorowy / studniówkowy

   Intensywny makijaż, który nie zginie w świetle świec. Piękne, uwodzicielskie spojrzenie. Mocne usta. Będziesz gwiazdą wieczoru!

   130 zł
  3. Makijaż sesyjny / fotograficzny

   Wodoodporny i bardzo trwały. Dostosowany do miejsca i typu oświetlenia. Uwydatni w obiektywie to, co w Tobie najpiękniejsze.

   150 zł
  4. Makijaż ślubny / próbny ślubny

   Niebywale ważny i wymagający makijaż. Naturalny i podkreślający urodę panny młodej. Trwały i pięknie wyglądający na zdjęciach.

   150 zł