Poznaj szczegóły

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej typu A jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Po wstrzyknięciu w wybrany mięsień dochodzi do czasowego zablokowania przewodnictwa nerwowo - mięśniowego. Skutkuje to rozluźnieniem mięśnia i rozprostowaniem skóry leżącej nad nim.

Jest to doskonały sposób profilaktyki starzenia skóry, poprzez redukcję zmarszczek mimicznych, a co za tym idzie zapobieganie tworzenia się zmarszczek utrwalonych. Warto zatem aby zabieg ten był jednym z pierwszych zabiegów estetycznych około 30 roku życia, a w przypadku bardzo silnej ekspresji mimicznej nawet około 25 roku życia.

Niektóre osoby mogą odnieść dodatkowe korzyści z wykonania zabiegu. Jest to redukcja napięciowych bólów głowy wynikająca ze zmniejszenia napięcia mięśni 1/3 górnej części twarzy. Po podaniu Botoxu obserwujemy również zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych w okolicy czoła.

Toksyna botulinowa wykorzystywana jest również w redukcji uśmiechu dziąsłowego, leczeniu bruksizmu, nadpotliwości oraz w innych dziedzinach medycyny. W neurologii leczy migrenowe bóle głowy, kręcz karku, przykurcze mięśniowe, w okulistyce zeza, a w urologii nadreaktywność mięśnia wypieracza pęcherza moczowego.

Preparat powstaje z oczyszczonego białka produkowanego przez bakterię Clostridium botulinum, której szczepy są izolowane w warunkach laboratoryjnych.

Ilość jednostek użytych do zabiegu jest różna w zależności od wskazań. Waha się od 10 do 50 jednostek w medycynie estetycznej, aż do 200 jednostek w innych dziedzinach medycyny. Toksyczna dawka toksyny botulinowej wynosi 2500 - 3000 jednostek. Jest ona zatem ponad pięćdziesięciokrotnie większa niż dawki stosowane w zabiegach medycyny estetycznej.

Preparat działa w konkretnym mięśniu czy obszarze, w który został podany. Nie ma wpływu na inne mięśnie w ciele.

Po zabiegu skóra powoli rozprostowuje się i wygładza. Rysy twarzy ulegają złagodzeniu. Zmarszczki mimiczne zanikają. Nie pogłębiają się natomiast zmarszczki utrwalone oraz nie powstają całkiem nowe. Twarz wygląda na odświeżoną i wypoczętą.

Mięsień poddany zabiegowi osłabia się, a dodatkowo pacjent zapomina o wykonywaniu pewnych grymasów, gdy mięsień nie pracuje. Dzięki tym zjawiskom, mimo powrotu funkcji mięśni, efekt estetyczny w pewnym stopniu nadal się utrzymuje.

Czego możesz się spodziewać

Dowiedz się więcej

 • Zabieg lunchowy, jednak niezbyt często

  Zabieg jest bardzo szybki, gdyż wymaga jedynie odkażenia skóry i wykonania kilku do kilkunastu ukłuć. Niektórym osobom może stwarzać lekki dyskomfort. Po zabiegu można wrócić do codziennych spraw. Należy jednak pamiętać, że organizm po pewnym czasie stosowania toksyny botulinowej może zacząć wytwarzać przeciwciała, dlatego nie zaleca się powtarzać zabiegów częściej niż co 4 - 6 miesięcy.

 • Zaufanie i bezpieczeństwo

  Do zabiegu używane są wyłącznie oryginalne preparaty firmy Allergan dostępne tylko dla lekarzy. Botox charakteryzuje się najmniejszym stopniem dyspersji w tkankach, co daje największą precyzję pośród wszystkich toksyn botulinowych dostępnych na rynku. Toksyna botulinowa w medycynie stosowana jest w bardzo małych dawkach, które są bezpieczne dla człowieka.

 • Po zabiegu

  Pierwsze efekty zabiegu można zaobserwować po upływie 2 - 10 dni. Po około 14 dniach osiągany jest pełny efekt działania toksyny botulinowej. Efekty zabiegu utrzymują się od 3 do 6 miesięcy, czasem nawet do roku i dłużej. Jest to bardzo indywidualne. Po tym czasie ruchomość mięśni powraca powoli i stopniowo.

 • Wizyta kontrolna

  Jest konieczna i powinna się odbyć po 2-3 tygodniach od wykonania zabiegu. Podczas wizyty zostaną skontrolowane efekty leczenia i wykonana fotodokumentacja medyczna. Najlepiej zapisać się na nią od razu w dniu zabiegu. Jest bezpłatna.

Cennik

 • Medycyna estetyczna
  1. Konturowanie twarzy

   7 i 9 - punktowe konturowanie twarzy preparatami usieciowanego kwasu hialuronowego linii Vycross.

   1200 zł / 1 ml
  2. PRX-T33

   Intensywna biorewitalizacja skóry twarzy i ciała bez użycia igieł. Napięcie, zagęszczenie, ujędrnienie. Alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy.

   350 - 600 zł
  3. Pyruvic Peel

   Peeling chemiczny z użyciem kwasu pirogronowego. Silne oczyszczanie. Głęboka restrukturalizacja skóry.

   250 - 350 zł
  4. Zabiegi Mediderma

   Relaksujące rytuały, podczas których skóra poddawana jest stymulacji do przebudowy oraz profesjonalnej pielęgnacji.

   200 - 450 zł
  5. Mezoterapia mikroigłowa

   Stymulacja bodźcem mechanicznym. Mikroporty dla substancji aktywnych. Element terapii łączonych.

   150 - 200 zł
  6. PRP Regeneris

   Osocze bogatopłytkowe. Złoto w Twoich żyłach. Cudowne serum długowieczności dla Twojej skóry. Zagęszcza, wygładza i rozświetla na długi czas.

   600 zł
  7. Cellular Matrix

   Ekskluzywny zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego połączonego z kwasem hialuronowym. Cofa czas. Przywraca skórze młodzieńczą świeżość.

   1000 zł
  8. Botox / zmarszczki mimiczne

   Wczesna profilaktyka starzenia. Łagodzenie rysów twarzy. Redukcja napięciowych bólów głowy.

   500 zł / obszar
  9. Botox / bruksizm

   Redukcja napięcia w obrębie żwaczy. Zmniejszenie napięciowych bólów głowy. Poprawa owalu twarzy.

   1000 zł
  10. Plinest

   Polinukleotydy. Silne odżywienie i nawilżenie skóry dojrzałej. Terapia uderzeniowa. Przygotowanie do chirurgicznego liftingu twarzy.

   550 zł
  11. Plinest Fast

   Polinukleotydy. Odżywienie i nawilżenie młodej skóry. Profilaktyka starzenia. Terapia okolicy oka. Przygotowanie do blefaroplastyki.

   500 zł
  12. Plinest Body

   Polinukleotydy. Przywrócenie jędrności i gładkości skórze twarzy oraz ciała. Leczenie blizn i rozstępów. Silna regeneracja włosów.

   250 zł
  13. Ialest

   Kwas hialuronowy. Dogłębne nawilżenie skóry. Walka z fotostarzeniem, chronostarzeniem i stresem oksydacyjnym. Dodatkowo - zabieg imitujący implantację wypełniacza.

   500 zł
  14. Newest

   Polinukleotydy i kwas hialuronowy w jednym. Bomba odżywcza. Doskonałe nawilżenie i stymulacja do odbudowy. Synergia działania.

   650 zł
  15. Alidya

   Mezoterapia w leczeniu cellulitu. Skuteczna terapia i profilaktyka lipodystrofii gynoidalnej. Efekt gładkiej, zdrowej i pięknej skóry.

   600 - 1000 zł
 • Ginekologia i położnictwo
  1. Prowadzenie ciąży

   Ciąża jako wyjątkowy czas w życiu kobiety wymaga też wyjątkowego nadzoru ze strony ginekologicznej już od wczesnego etapu jej rozwoju.

   120 zł
  2. Cytologia

   Profilaktyka raka szyjki macicy. Prosta, szybka, bezbolesna i bardzo ważna. Każda kobieta powinna o niej pamiętać.

   50 zł
  3. PRX-T lady

   Intensywna biorewitalizacja skóry okolic intymnych bez użycia igieł. Napięcie, ujędrnienie, rozjaśnienie. Redukcja blizn.

   300 zł
  4. PRP Regeneris

   Osocze bogatopłytkowe. Złoto w Twoich żyłach. Cudowne serum długowieczności dla Twojej skóry okolic intymnych.

   600 zł
 • Fizjoterapia uroginekologiczna
  1. Wizyta ciążowa

   Leczenie zaburzeń funkcji dna miednicy oraz edukacja kobiety ciężarnej jako elementy przygotowania do porodu i połogu.

   180 zł
  2. PRX-T lady

   Intensywna biorewitalizacja skóry okolic intymnych bez użycia igieł. Napięcie, ujędrnienie, rozjaśnienie. Redukcja blizn.

   300 zł
 • Chirurgia ogólna i naczyniowa
 • Chirurgia ortopedyczna
  1. Tropocells

   Śródstawowe i okołostawowe podanie osocza bogatopłytkowego. Wspomaganie leczenia urazów mięśni i ścięgien oraz trudno gojących się ran.

   500 zł
 • Endokrynologia
 • Psychiatria
 • Wlewy dożylne
 • Strefa relaksu i pięknego ciała
  1. Masaże i drenaż limfatyczny

   Techniki masażu, terapii manualnej i drenażu limfatycznego dostosowane do aktualnych potrzeb pacjenta. Zapach, świece, muzyka i kojący dotyk.

   60 zł / 110 zł / 150 zł
  2. Peeling czekoladowy

   Zabieg złuszczający i oczyszczający całe ciało. Połączenie relaksu i pielęgnacji skóry.

   50 zł
 • Makijaż i oprawa oka
  1. Makijaż dzienny / biznesowy

   Naturalny, lekki i świeży. Make-up no make-up. Praktycznie niewidoczny, a jednocześnie ukrywający wszelkie defekty.

   130 zł
  2. Makijaż wieczorowy / studniówkowy

   Intensywny makijaż, który nie zginie w świetle świec. Piękne, uwodzicielskie spojrzenie. Mocne usta. Będziesz gwiazdą wieczoru!

   130 zł
  3. Makijaż sesyjny / fotograficzny

   Wodoodporny i bardzo trwały. Dostosowany do miejsca i typu oświetlenia. Uwydatni w obiektywie to, co w Tobie najpiękniejsze.

   150 zł
  4. Makijaż ślubny / próbny ślubny

   Niebywale ważny i wymagający makijaż. Naturalny i podkreślający urodę panny młodej. Trwały i pięknie wyglądający na zdjęciach.

   150 zł