Poznaj szczegóły

Osocze bogatopłytkowe jest autologicznym preparatem krwiopochodnym.

Zabieg ten ma na celu stymulację tkanek do regeneracji i odbudowy. Jest doskonałym sposobem odmładzania skóry, a zarazem profilaktyki jej starzenia.

Po okresie regeneracji pozabiegowej skóra nabiera równomiernego, zdrowego kolorytu, poprawia się jej elastyczność, gęstość i napięcie. Jest wyraźnie odmłodzona i świeża.

Dzięki poprawie struktury skóry wypłycają się zmarszczki. Przebarwienia i blizny ulegają redukcji. Poprawia się mikrokrążenie, dając lepsze odżywienie skóry, co obserwujemy poprzez zmianę koloru skóry z poszarzałej, na bardziej różową oraz rozjaśnienie cieni pod oczami. 

Poza medycyną estetyczną zabiegi z użyciem osocza bogatopytkowego znajdują zastosowanie w chirurgii, ortopedii, ginekologii estetycznej czy stomatologii.

W ginekologii estetycznej obserwujemy poprawę gęstości, jędrności i rozjaśnienie tkanek okolic intymnych oraz redukcję blizn po nacięciu krocza i cięciu cesraskim.

W chirurgii i ortopedii uzyskujemy przyspieszenie gojenia się ran, poprawę funkcji stawów oraz zmniejszenie dyskomfortu i dolegliwości bólowych u pacjentów z różnego rodzaju chorobami narządu ruchu.

Dla wzmocnienia efektów zabiegu bardzo dobrze sprawdza się łączenie go z innymi procedurami z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii w ramach technik łączonych.

W przypadku zastosowania w ginekologii estetycznej warto łączyć go z zabiegiem PRX-T Lady, a w ortopedii z iniekcjami kwasu hialuronowego.

Schemat leczenia proponowany przez lekarza oraz efekty końcowe są bardzo indywidualne. W dużej mierze zależą od zdolności regeneracyjnych organizmu, odżywienia i stylu życia pacjenta.

Czego możesz się spodziewać

Dowiedz się więcej

 • Technika zabiegu

  Jest zabiegiem inwazyjnym, który polega na ostrzyknięciu pożądanego obszaru osoczem pozyskiwanym podczas procesu wirowania próbki krwi pobranej uprzednio od pacjenta. W przypadku skóry wykonywane są wielokrotne wstrzyknięcia śródskórne techniką liniową bądź grudkową czy też ostrzyknięcia brzegów ran.

 • Bezpieczeństwo

  Do zabiegu używane są certyfikowane zestawy firmy Regen Lab, szwajcarskiego laboratorium biotechnologicznego, lidera w medycynie regeneracyjnej. Zabieg wykonywany jest z zachowaniem rygorystycznych zasad aseptyki. Stosujemy wyłącznie jednorazowe narzędzia oraz sterylne zestawy zabiegowe i jałowe rękawice.

 • Po zabiegu

  W miejscu podania osocza może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk, zwiększone ucieplenie czy uczucie napięcia skóry. Objawy te powinny ustąpić w czasie 24 - 36h. Podczas zabiegu może również dojść do uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych i powstania niewielkich krwiaków, które powinny ulec resorpcji w ciągu kilku dni.

 • Wizyta kontrolna

  Nie jest konieczna. Warto się jednak skontaktować telefonicznie w przypadku wystąpienia działań niepożądanych. Niepokoić powinien przedłużający się stan zapalny objawiający się silnym zaczerwienieniem i obrzękiem skóry, a także duże bądź liczne krwiaki.

Cennik