Poznaj szczegóły

Zabieg biorewitalizujący z zastosowaniem polinukleotydów (2mg/ml).

Poprawia jędrność, napięcie, nawilżenie skóry, a także pomaga zwalczać oznaki fotostarzenia i chronostarzenia.

Poza medycyną estetyczną znajduje również zastosowanie w chirurgii, ortopedii czy ginekologii, tam gdzie potrzebne jest wspomaganie procesów gojenia.

Polinukleotydy od kilkudziesięciu lat stosowane są w medycynie w profilaktyce i leczeniu starzenia się skóry, a także w terapii oparzeń, ran i odleżyn. Ich efektywność potwierdzona jest badaniami klinicznymi, których wyniki dostępne są w międzynarodowej literaturze medycznej.

Po zabiegu zachodzi zwiększona synteza kolagenu i elastyny, białek, które powodują zagęszczenie i uelastycznienie skóry.

Dzięki temu obserwujemy stopniowe wypłycanie się zmarszczek i bruzd. Uzyskujemy efekt „odświeżenia” skóry oraz poprawy jej jakości.

Po okresie regeneracji pozabiegowej skóra nabiera równomiernego, zdrowego kolorytu, poprawia się jej elastyczność, gęstość i napięcie. Jest wyraźnie odmłodzona, rozświetlona i świeża.

W przypadku zastosowania preparatu w zabiegach poprawiających kondycję skóry innych rejonów niż twarz obserwujemy zwiększenie jej napięcia i elastyczności, redukcję rozstępów, blizn, przebarwień i wiotkości występującej często po odchudzaniu, ciąży czy okresie menopauzy.

Przy zastosowaniu na owłosioną skórę głowy zauważamy stopniową poprawę jakości włosów oraz zwiększenie ich ilości.

Czego możesz się spodziewać

Dowiedz się więcej

 • Technika zabiegu

  Zabieg wykonywany jest metodą klasycznej mezoterapii igłowej z zachowaniem rygorystycznych zasad aseptyki. Wykonywane są wielokrotne wstrzyknięcia śródskórne techniką liniową bądź grudkową. Preparat może być również wmasowany podczas sesji mikronakłuwania i drogą mechanicznie wytworzonych kanalików przedostaje się do skóry właściwej.

 • Wysoka tolerancja

  Plinest Body jest certyfikowanym wyrobem medycznym włoskiej firmy Mastelli przebadanym pod kątem toksyczności miejscowej i systemowej. Polinukleotydy zawarte w preparacie są bardzo dobrze tolerowane. Wywołują niewielkie odczucia bólowe w trakcie zabiegu. Nie odnotowano odległych powikłań w przypadku stosowania tego preparatu.

 • Po zabiegu

  Może wystąpić rumień, obrzęk, zwiększone ucieplenie, uczucie napięcia skóry czy drobne zasinienia. Dolegliwości te są jednak delikatne i szybko ustępują nie zaburzając codziennego funkcjonowania. Po 48h ewentualne, drobne ślady po zabiegu można z łatwością ukryć pod makijażem.

 • Wizyta kontrolna

  Nie jest konieczna. Warto się jednak skontaktować telefonicznie w przypadku wystąpienia działań niepożądanych. Niepokoić powinien przedłużający się stan zapalny objawiający się silnym zaczerwienieniem i obrzękiem skóry, a także duże bądź liczne krwiaki.

Cennik