Poznaj szczegóły

Zabieg biorewitalizujący z zastosowaniem wysokiego stężenia polinukleotydów (7,5mg/ml).

Poprawia jędrność, napięcie, nawilżenie skóry, a także pomaga zwalczać oznaki fotostarzenia i chronostarzenia.

Poza medycyną estetyczną znajduje również zastosowanie w chirurgii, ortopedii czy ginekologii, tam gdzie potrzebne jest wspomaganie procesów gojenia.

Polinukleotydy od kilkudziesięciu lat stosowane są w medycynie w profilaktyce i leczeniu starzenia się skóry, a także w terapii oparzeń, ran i odleżyn. Ich efektywność potwierdzona jest badaniami klinicznymi, których wyniki dostępne są w międzynarodowej literaturze medycznej.

Po zabiegu zachodzi zwiększona synteza kolagenu i elastyny, białek, które powodują zagęszczenie i uelastycznienie skóry. Dzięki temu obserwujemy stopniowe wypłycanie się zmarszczek i bruzd. Skóra okolicy oka ulega wygładzeniu i pogrubieniu, co zmniejsza widoczność cieni.

Dodatkową zaletą jest redukcja przebarwień, a także możliwość odzyskania estetyki i funkcjonalności obszarów z przerostami składnika włóknistego - rozstępów, blizn zanikowych po trądziku czy blizn pourazowych.

Po okresie regeneracji pozabiegowej skóra nabiera równomiernego, zdrowego kolorytu, poprawia się jej elastyczność, gęstość i napięcie. Ostatecznie uzyskujemy piękny efekt odświeżenia, odmłodzenia i rozświetlenia cery.

Czego możesz się spodziewać

Dowiedz się więcej

 • Technika zabiegu

  Zabieg wykonywany jest metodą klasycznej mezoterapii igłowej z zachowaniem rygorystycznych zasad aseptyki. W przypadku zabiegów estetycznych wykonywane są wielokrotne wstrzyknięcia śródskórne techniką liniową bądź grudkową, zaś w chirurgii wykonywane są ostrzyknięcia brzegów ran.

 • Wysoka tolerancja

  Plinest Fast jest certyfikowanym wyrobem medycznym włoskiej firmy Mastelli przebadanym pod kątem toksyczności miejscowej i systemowej. Polinukleotydy zawarte w preparacie są bardzo dobrze tolerowane. Wywołują niewielkie odczucia bólowe w trakcie zabiegu. Nie odnotowano odległych powikłań w przypadku stosowania tego preparatu.

 • Po zabiegu

  Może wystąpić rumień, obrzęk, zwiększone ucieplenie, uczucie napięcia skóry czy drobne zasinienia. Dolegliwości te są jednak delikatne i szybko ustępują nie zaburzając codziennego funkcjonowania. Po 48h ewentualne, drobne ślady po zabiegu można z łatwością ukryć pod makijażem.

 • Wizyta kontrolna

  Nie jest konieczna. Warto się jednak skontaktować telefonicznie w przypadku wystąpienia działań niepożądanych. Niepokoić powinien przedłużający się stan zapalny objawiający się silnym zaczerwienieniem i obrzękiem skóry, a także duże bądź liczne krwiaki.

Cennik