Poznaj szczegóły

Są momenty w naszym życiu, kiedy bardzo zależy nam aby być w dobrej formie fizycznej i psychicznej, jednak pewne zdarzenia losowe krzyżują nam plany.

Może to być nieżyt żołądkowo - jelitowy, zatrucie pokarmowe czy alkoholowe. W takiej sytuacji nudności i wymioty całkowicie zaburzają funkcjonowanie.

Czasem uniemożliwiają przyjęcie doustnych preparatów przeciwbólowych, przeciwzapalnych i przeciwgorączkowych czy płynów, co skutkuje nasilającym się bólem głowy, wzrostem temperatury ciała i postępującym osłabieniem.

Nawet kilkugodzinna biegunka czy wymioty mogą spowodować niebezpieczne dla naszego organizmu odwodnienie, które należy leczyć.

Podanie płynów bogatych w elektrolity, glukozę czy witaminę C pomaga w krótkim czasie złagodzić nieprzyjemne dolegliwości, nawodnić organizm i wspomóc detoksykację.

Roztwory glukozy podaje się głównie w stanach niedocukrzenia, które mogą wystąpić po przedawkowaniu insuliny i doustnych leków przeciwcukrzycowych, znacznym wysiłku fizycznym czy spożyciu alkoholu.

Hipoglikemia objawia się silnym uczuciem głodu, osłabieniem, drżeniem mięśniowym, niepokojem, zlewnymi potami, przyspieszonym biciem serca, a czasem nawet nudnościami i wymiotami.

Często przed podaniem wlewu dożylnego, wykonywana jest ocena poziomu glukozy we krwi. W tym celu pobierana jest kropla krwi z opuszki palca.

Glukozę zazwyczaj podaje się łącznie z płynem wieloelektrolitowym aby zapobieć nadmiernemu obniżeniu poziomu sodu i potasu we krwi.

O ostatecznej kompozycji wlewów oraz konieczności badania poziomu cukru we krwi decyduje lekarz.

Czego możesz się spodziewać

Dowiedz się więcej

 • Wykwalifikowany personel

  Zabieg wykonywany jest przez lekarza. Polega na założeniu wenflonu do żyły obwodowej i przetoczeniu wlewu kroplowego w czasie 60 - 120 minut. Kiedy wykonywany jest podczas zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii, ortopedii czy ginekologii nie zabiera pacjentowi dodatkowego czasu i często nie wymaga dodatkowego nakłuwania żyły (dotyczy to zabiegów z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego pozyskiwanego z krwi pacjenta).

 • Szybka poprawa samopoczucia

  Nawodnienie organizmu oraz dostarczenie glukozy daje natychmiastowy przypływ energii. W przypadku dolegliwości żołądkowo - jelitowych obserwujemy ich znaczne złagodzenie, co umożliwia przyjęcie leków i płynów drogą doustną. Ból i zawroty głowy, przyspieszone bicie serca, drżenia mięśniowe oraz niepokój ustępują. Poprawiają się procesy poznawcze, zwłaszcza pamięć, koncentracja uwagi, a także nastrój.

 • Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

  Nie jest polecane częste lub długotrwałe stosowanie wlewów dożylnych, gdyż wzrasta ryzyko infekcji i powstania zrostów w miejscu wkłucia, a także niebezpieczeństwo przedawkowania niektórych substancji - na przykład witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. To lekarz decyduje czy zakwalifikuje pacjenta do terapii i jak będzie ona przebiegać.

 • Ty też zadbaj o siebie!

  W przypadku powtarzających się zatruć alkoholowych pomyśl czy nie potrzebujesz fachowej pomocy. W Origo możesz zapisać się na konsultację psychiatryczną w celu diagnostyki i ewentualnego leczenia choroby alkoholowej. Już niedługo będzie możliwość skorzystania z zabiegu wszycia Esperalu. Możesz liczyć na nasze wsparcie i dyskrecję.

Cennik

 • Medycyna estetyczna
  1. Konturowanie twarzy

   7 i 9 - punktowe konturowanie twarzy preparatami usieciowanego kwasu hialuronowego linii Vycross.

   1200 zł / 1 ml
  2. PRX-T33

   Intensywna biorewitalizacja skóry twarzy i ciała bez użycia igieł. Napięcie, zagęszczenie, ujędrnienie. Alternatywa dla chirurgicznego liftingu twarzy.

   350 - 600 zł
  3. Pyruvic Peel

   Peeling chemiczny z użyciem kwasu pirogronowego. Silne oczyszczanie. Głęboka restrukturalizacja skóry.

   250 - 350 zł
  4. Zabiegi Mediderma

   Relaksujące rytuały, podczas których skóra poddawana jest stymulacji do przebudowy oraz profesjonalnej pielęgnacji.

   200 - 450 zł
  5. Mezoterapia mikroigłowa

   Stymulacja bodźcem mechanicznym. Mikroporty dla substancji aktywnych. Element terapii łączonych.

   150 - 200 zł
  6. PRP Regeneris

   Osocze bogatopłytkowe. Złoto w Twoich żyłach. Cudowne serum długowieczności dla Twojej skóry. Zagęszcza, wygładza i rozświetla na długi czas.

   600 zł
  7. Cellular Matrix

   Ekskluzywny zabieg z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego połączonego z kwasem hialuronowym. Cofa czas. Przywraca skórze młodzieńczą świeżość.

   1000 zł
  8. Botox / zmarszczki mimiczne

   Wczesna profilaktyka starzenia. Łagodzenie rysów twarzy. Redukcja napięciowych bólów głowy.

   500 zł / obszar
  9. Botox / bruksizm

   Redukcja napięcia w obrębie żwaczy. Zmniejszenie napięciowych bólów głowy. Poprawa owalu twarzy.

   1000 zł
  10. Plinest

   Polinukleotydy. Silne odżywienie i nawilżenie skóry dojrzałej. Terapia uderzeniowa. Przygotowanie do chirurgicznego liftingu twarzy.

   550 zł
  11. Plinest Fast

   Polinukleotydy. Odżywienie i nawilżenie młodej skóry. Profilaktyka starzenia. Terapia okolicy oka. Przygotowanie do blefaroplastyki.

   500 zł
  12. Plinest Body

   Polinukleotydy. Przywrócenie jędrności i gładkości skórze twarzy oraz ciała. Leczenie blizn i rozstępów. Silna regeneracja włosów.

   250 zł
  13. Ialest

   Kwas hialuronowy. Dogłębne nawilżenie skóry. Walka z fotostarzeniem, chronostarzeniem i stresem oksydacyjnym. Dodatkowo - zabieg imitujący implantację wypełniacza.

   500 zł
  14. Newest

   Polinukleotydy i kwas hialuronowy w jednym. Bomba odżywcza. Doskonałe nawilżenie i stymulacja do odbudowy. Synergia działania.

   650 zł
  15. Alidya

   Mezoterapia w leczeniu cellulitu. Skuteczna terapia i profilaktyka lipodystrofii gynoidalnej. Efekt gładkiej, zdrowej i pięknej skóry.

   600 - 1000 zł
 • Ginekologia i położnictwo
  1. Prowadzenie ciąży

   Ciąża jako wyjątkowy czas w życiu kobiety wymaga też wyjątkowego nadzoru ze strony ginekologicznej już od wczesnego etapu jej rozwoju.

   120 zł
  2. Cytologia

   Profilaktyka raka szyjki macicy. Prosta, szybka, bezbolesna i bardzo ważna. Każda kobieta powinna o niej pamiętać.

   50 zł
  3. PRX-T lady

   Intensywna biorewitalizacja skóry okolic intymnych bez użycia igieł. Napięcie, ujędrnienie, rozjaśnienie. Redukcja blizn.

   300 zł
  4. PRP Regeneris

   Osocze bogatopłytkowe. Złoto w Twoich żyłach. Cudowne serum długowieczności dla Twojej skóry okolic intymnych.

   600 zł
 • Fizjoterapia uroginekologiczna
  1. Wizyta ciążowa

   Leczenie zaburzeń funkcji dna miednicy oraz edukacja kobiety ciężarnej jako elementy przygotowania do porodu i połogu.

   180 zł
  2. PRX-T lady

   Intensywna biorewitalizacja skóry okolic intymnych bez użycia igieł. Napięcie, ujędrnienie, rozjaśnienie. Redukcja blizn.

   300 zł
 • Chirurgia ogólna i naczyniowa
 • Chirurgia ortopedyczna
  1. Tropocells

   Śródstawowe i okołostawowe podanie osocza bogatopłytkowego. Wspomaganie leczenia urazów mięśni i ścięgien oraz trudno gojących się ran.

   500 zł
 • Endokrynologia
 • Psychiatria
 • Wlewy dożylne
 • Strefa relaksu i pięknego ciała
  1. Masaże i drenaż limfatyczny

   Techniki masażu, terapii manualnej i drenażu limfatycznego dostosowane do aktualnych potrzeb pacjenta. Zapach, świece, muzyka i kojący dotyk.

   60 zł / 110 zł / 150 zł
  2. Peeling czekoladowy

   Zabieg złuszczający i oczyszczający całe ciało. Połączenie relaksu i pielęgnacji skóry.

   50 zł
 • Makijaż i oprawa oka
  1. Makijaż dzienny / biznesowy

   Naturalny, lekki i świeży. Make-up no make-up. Praktycznie niewidoczny, a jednocześnie ukrywający wszelkie defekty.

   130 zł
  2. Makijaż wieczorowy / studniówkowy

   Intensywny makijaż, który nie zginie w świetle świec. Piękne, uwodzicielskie spojrzenie. Mocne usta. Będziesz gwiazdą wieczoru!

   130 zł
  3. Makijaż sesyjny / fotograficzny

   Wodoodporny i bardzo trwały. Dostosowany do miejsca i typu oświetlenia. Uwydatni w obiektywie to, co w Tobie najpiękniejsze.

   150 zł
  4. Makijaż ślubny / próbny ślubny

   Niebywale ważny i wymagający makijaż. Naturalny i podkreślający urodę panny młodej. Trwały i pięknie wyglądający na zdjęciach.

   150 zł